ana sayfa özgeçmiş dün bugün etkinlikler şiir diliyle denemeler iletişim
 

Zakkum Çiçekleri Şiir Demeti

 

Değerli Ziyaretçimiz,

"Zakkum Çiçekleri Şiir Demeti" adlı derleme kitabımız,  Ortaca Kaymakamlığı'nın ‘Olur’larıyla, Haziran 2010'da ilçe genelindeki okullarda, ücretsiz dağıtılmak üzere yayımlandı.

Kitabın basımı, hayırseverlerin desteği ile iki bin adet yaptırıldı. Kitapta Ortaca Dikmekavak Şehit Mustafa Tayyar Temizel İlkokulu, 2009-2010 öğretim yılı 3-A sınıfı öğrencilerinin şiirleri yer almaktadır.

Basında Zakkum Çiçekleri Şiir Demeti

 

"Bu bir proje çalışmasıdır.

Birinci sınıfta iken, okuma hızlandırma etkinlikleri sırasında öğrencilerimin İstiklal Marşımızın tamamını ezberlediklerini gördük. Yıl sonunda yapılan etkinliklerde öğrencilerim toplu halde Milli Marşımızı halkımıza okudular. Çok gururlandık.

İkinci sınıfın başından itibaren öğrencilerimize şiir defteri tutmalarını öğütledik. Onlar yazdılar, biz okul gazetesinde yayınladık. Şiiri çıkmayanlar üzüldü. Çünkü okula ait bir gazete olduğu için seçmemiz gerekiyordu.

Üçüncü sınıfta, yine şiir defteri uygulamasına devam ettik. Amacımız, yenilenen ilköğretim müfredatı paralelinde Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, özgüveni yüksek, başarabilme duygusuna sahip ülkesi ve milletiyle barışık bireyler yetiştirebilmekti. Bunu dert edindik. Bu emel için çalışmaya da devam edeceğiz. Zira bundan haz alıyoruz.

Bu yıl bir proje hazırladık. Öğrencilerimizin şiirlerini bir kitapta toplayacaktık. Bunu başardık. Zakkum Çiçekleri Şiir Demeti adıyla iki bin tane kitap basıldı. Okul gazetemizin eki olarak ilçemizde halkımıza ücretsiz olarak dağıttık. Karne haftasında şiir dinletisi ve imza günü programımız vardı. Yerel ve ulusal gazetelerin temsilcileri de programımıza katıldılar. Gazetelerde haber oldu. Öğrencilerimiz çok mutlu oldular. Hatta bir öğrencimiz programdan sonra babasına: “Baba, mikrofonu elime aldığımda mikrofon titremeye başladı.” demiş. Aslında titreyen onun eli ama farkında değil.

Projenin devamında sınıfımıza bir akıllı tahta, bilgisayar ve projeksiyon cihazı edinmek istiyoruz. İstiyoruz ki; bizim sınıfımızda interaktif bir ortama sahip olsun. Bu hedefe ulaşmak öğrencilerimizin özgüvenlerini arttıracaktır.

Projemizin başarıya ulaşacağına yürekten inanıyoruz. Her şey geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimiz için... Muasır medeniyetler seviyesinde Büyük Türkiye için.

Sağlık ve huzur dolu günler, ilginize teşekkür ederim. Haziran 2010


Kamil KARAKAŞ
3-A Sınıf Öğretmeni

Dikmekavak Şehit Mustafa Tayyar Temizel İlköğretim Okulu
Ortaca MUĞLA"
 

Büyük Şair Necip Fazıl KISAKÜREK; "Sen, tohum saç. Bitmezse toprak utansın." diyor. Öğrencilerimizle, bir proje yaptık. Hem onların şiirlerini yayımladık, hem de sınıflarını akıllı tahta ile donattık. Vefakar halkımız bizi yalnız bırakmadı.

Gerek yerel gerek ulusal basınımız da sesimizi duyurdu. Destek veren herkese teşekkür ederiz.

 

ana sayfa özgeçmiş dün bugün etkinlikler şiir diliyle denemeler iletişim

Öğretmen Kamil KARAKAŞ'IN eğitim amaçlı, kişisel internet sitesidir. Ticari amaç gütmez.