ana sayfa özgeçmiş dün bugün etkinlikler şiir diliyle denemeler iletişim
 

Anne ve Babalara...

   

Marifet İltifata Tabidir (Ekim 2010)

Başlıkta yer alan güzel sözü atalarımız söylemiş. Türk Dil Kurumu bu sözün anlamını kısaca şöyle açıklıyor: "Başarılı bir kimse, desteklenir, takdir edilir, övülürse daha iyi işler yapar.

 


Yapamam Korkusu (Ekim 2010)

Başarmak, çok güzel bir duygudur. İnsanı mutlu eder, onda haz uyandırır. Başarı yolunda çeşitli engeller vardır. Başarının önündeki engellerden biri de yapamam korkusudur.

 

 
Onların Eğitimi İçin El Ele Verelim (Ekim 2010)

Biz (öğretmenler), çocuk eğitmek ve yetiştirmek üzere eğitim aldık. Aldığımız bu eğitimi uygulayarak belli bir tecrübe edindik.

 


Sosyal ve Kültürel Etkinlikler (Ekim 2010)

Sosyal etkinlikler, çocuklarımızın eğitimi açısından çok önemlidir. Öğrenciler, derste bilgiyi, bilgiye ulaşmayı; bu tür etkinliklerde de ekip halinde çalışmayı, birbiri ile kaynaşmayı, birbirine güvenmeyi, sorumluluk almayı, dayanışmayı, yardımlaşmayı öğrenirler.

 


Sosyal Paylaşım Siteleri ve Türkçemiz (Ekim 2010)

Sosyal paylaşım sitelerinde iletişim kuran genç neslin bir kısmı, güzel dilimizi özensiz kullanıyor.Öyle sanıyoruz ki bunda; en çok arkadaş çevresinin etkisi var.

 


Yazmayı Sevdirmek (Ekim 2010)

Bir kişiye, özellikle bir çocuğa yazmayı sevdirebilmek için, öncelikle okumayı sevdirmek gerekiyor. Başkasına bir şeyi sevdirebilmenin yolu da öncelikle bizim o işi sevmemizden geçiyor. Çünkü insan, sevmediğini sevdiremez.

 

 

ana sayfa özgeçmiş dün bugün etkinlikler şiir diliyle denemeler iletişim

Öğretmen Kamil KARAKAŞ'IN eğitim amaçlı, kişisel internet sitesidir. Ticari amaç gütmez.